';

İTÜ BİLİM MERKEZİ’NDE YAZ OKULLARI 08 AĞUSTOS BAŞLIYOR !

İTÜ BİLİM MERKEZİ’NDE YAZ OKULLARI 08 AĞUSTOS BAŞLIYOR !

Bilimsel Eğlence Fabrikası Çalışmaya Devam Ediyor!

İTÜ Bilim Merkezi bu yaz yine farklı ve eğlence dolu!

Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim adamını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki  Bilim Yaz Okullarından geçiyor.. Hayal gücü, pratik ile, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor! Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli …

08 Ağustos -09 Eylül 2016 tarihleri arasında  4-6 ve 7-11 yaş aralığına yönelik birbirinden farklı yaz bilim okulları!..

” BİLİM YAZ OKULU”: 7-11 Yaş Grubu

İster Temel Bilimler, ister Arkeoloji, ister Elektronik, isterseniz Model Uçak! Artık hepsi tek bir programda sizleri bekliyor…

Programında sihirli kimya karışımları, enerji ve iklim atölyeleri, astronomi, roket, aerodinamik deneyleri gibi bir çok bilim atölyesi ve eğlence aktivite barındıran, bunun yanında İstanbul’da Havacılık Müzesi ve Arkeoloji Müzesi Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi gezilerini de içeren, hafta içi süren bir temel bilim- eğlence okulu.

” BİLİM YAZ OKULU” : 4-6 Yaş Grubu

Türkiye’de 4-6 yaş grubundaki minik meraklılar için de artık eğlence dolu bir bilim okulu var! Bu okul içinde baloncuklardan kuklalara, zevkli ışık-gölge oyunlarından basit robotlara kadar birçok bilimsel konu, eğlenceli bir atmosfer içinde sunuluyor. Aktivitelerde her şey çevrenin ve doğanın algılanmasına yönelik, fikir üretme temeline dayanıyor. Planetaryum ve Arkeoloji Müzesi gezilerini de içeriyor, hafta içi toplam 10 gün süren bir temel bilim- eğlence okulu.
Kursun sonunda katılımcılar Minik Mucit sertifikası ile ödüllendiriliyor.

Servis güzergah ve ücret bilgisi için 0546 454 07 68 nolu telefondan Eren Yalçın ile iletişime geçebilirsiniz.

YAZ OKULLARI İLETİŞİM

Nurçin Bozkurt

bilimokullari@itu.edu.tr

Tel: 05548888913 – 02122516013

www.bilimmerkezi.itu.edu.tr